Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada Kahramankazan Kısmet Halı Yıkama Soru Cevap bloğunu kullanılarak oluşturulmuş örnek bir soru cevap sayfası görmektesiniz.

 
Halı yıkamacılar hangi deterjanı kullanıyor?
 

Bu nedenle sert deterjan tercihleri halınıza zarar verebilir. Bu tarz halılar için de en iyi seçim arap sabunudur. Bunun dışındaki halılar içinde en iyi ve zararsız seçim arap sabunu olmakla birlikte Vanish Kosla Halı ve Powermax halı şampuanları da en çok tercih edilen deterjanlardır. Era 111 Halı Şampuanı Şüphesiz ki Türkiye ve Avrupada ki En kaliteli halı yıkama şampuanı olma özelliğine sahiptir. Çünkü 10 bin in üzerinde Halı Yıkama Firması yıllardır Era 111 Halı Şampuanı Kullanmaktadır.

 
Halının metrekaresi kaça yıkanıyor?
 

Bir çok halının metrekaresi, halının arka yüzeyinde bulunan marka etiketinde yazmaktadır. Etiketi bulunmayan veya etiketi okunmayan halının metrekaresi en ve boy ölçülerinin metre cinsinden çarpımıyla bulunur. Halı yıkama tutarı, bulunan metrekare değerinin halının birim fiyatı ile çarpımı ile hesaplanır. Örnek olarak 2m x 3m boyutlarında makine halısı alınırsa, 6 m2(halının metrekaresi) x 5 TL/m2(birim fiyatı) olmak üzere yıkama ücreti 30 TL olarak hesaplanır.

 
Halı yıkamada halı kaç günde kurur?
 

Halıların açık havada mı yoksa kapalı bir mekanda mı kurutulduğu kuruma süresinde belirleyici rol oynayabilir. Ancak genel olarak halı kurutma işlemi 8 ile 12 saat arasında değişmektedir. Halı yıkama işlemi kadar halının kurutulması da önemlidir. Doğru kurutulmayan bir halıda bakteri üremesi, sararmalar, kötü kokular gibi sorunlar meydana gelir. Bundan dolayı bu işlem için gerekli halı kurutma süresi belirlenmeli ve tam kuruma gerçekleştiğinden emin olunmalıdır. Halı kurutma işleminin nerede ve nasıl yapıldığı da önem arz eder. Halıların kurutma işlemi için asıldığı yerler önemlidir. Paslı metaller üzerinde ya da halıda çıkmayan lekelere neden olacak yerlere asılmamalıdır.

 
Halılar yılda kaç kez yıkanmalı?
 

Halıların haftada en az iki defa süpürülmesi yılda 2 defa yıkanmaları için yeterli olacaktır. Halılar, bir evin temizliğini ve ferahlığını gösteren etmenlerden biridir. İnsanların evlerinde kendilerini daha iyi hissedebilmesi ve çıplak ayakla evde rahat bir şekilde dolaşabilmesi için halıların her zaman temiz olması gereklidir. Halılar belirli zaman aralıkları ile süpürülür ve silinir. Fakat bu küçük temizleme işlemi tam anlamı ile yeterli olmadığından belirli dönemlerde yıkamak ya da yıkatmak gereklidir. Halıların kullanım aşamasında ortaya çıkan durumlar halının yıkanma sıklığını da belirlemektedir.

 
Kışın halı yıkamaya verilir mi?
 

Kışın Halı Yıkanır ?  Oysa ki zamanında yıkanmayan halılar bir nevi bakteri yuvasına dönüşmektedir. Dolayısıyla halılarımızı kış olsun, sonbahar olsun zamanında yıkatmalıyız. Zamanında yıkanan halılar hem temiz olacak hem de sağlığımızı tehdit etmemiş olacaktır. Firmamız halılarınızı 4 mevsim yıkamaktadır. Kışın dahi halılarınız bir kaç günde teslim edilmektedir. Halının müşteriden teslim alınması, fabrikamızda halı yıkama aşamalarından geçmesi 1 gün, kuruması da maksimum (işin yoğunluğuna göre bazen değişmektedir) 2 gün olmak üzere toplam ortalama 3 günde halılarınız teslim edilmektedir

 
Kışın halı yıkama kaç günde gelir?
 

Halı yıkama firmaları çoğalınca halı yıkama hizmetlerinin yazın olduğu gibi kışında çalıştığı ve aynı kalitede hizmet sunabildiği tüketici tarafından öğrenildi. Günümüzde kış dönemlerinde de yaz aylarında olduğu gibi halılarınız bir hafta da teslim edilebilmektedir. Bunun için de özellikle kış mevsiminde halıyı kurutmak için ısı odaları kullanılır yani kurutma odaları. Kurutma odaları izolasyonu yapılmış, herhangi bir ısı kaynağı ile ısıtılarak halılar kurutulur. Isı kaynağı olarak genelde doğal gaz ve elektrik kullanılmaktadır.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?